SEO

search engine optimization


سئو سایت

هیچ تبلیغی هدفمند تر از سئو سایت در جذب مخاطب نیست
سئو یک سرمایه گذاری جسورانه است

استارتاپ کسب و کار توربو
درج محتوا 4 محتوا 8 محتوا
آنالیز سئو
کیورد پلنینگ
استراتژی سئو
مانیتورینگ و گزارش
On-Page
off-Page
رپرتاژ
کمپین تبلیغاتی
هزینه ماهیانه 3/500/000T 6/000/000T 12/000/000T

کیورد پلنینگ + تحلیل رقبا

مشاوره منتورینگ

سئو چیست؟

قبل از اینکه وارد مبحث اصلی این صفحه یعنی سئو سایت شویم، باید تعریفی از سئو داشته باشیم. اگر بخواهیم مفهومی ساده از این فعل داشته باشیم، باید بگوییم سئو به فرآیندی گفته می شود که در آن سایت مورد نظر در رتبه بندی و نتایج جستجو در موتور های جست و جو، بهبود می یابد. در واقع با انجام فرآیند سئو سایت، سایت مورد نظر از نظر کسب ورودی و بازدید کننده، ارتقای زیادی کسب می کند. هنگامی که موتور های جستجوگر مانند گوگل به وجود آمده اند، سئو نیز همزمان با آن ها به وجود آمد. سئو از جمله مهم ترین استراتژی های مدیران سایت می باشد تا صنعت و کسب و کار خود را بهبود ببخشند. برای آنالیز سئو سایت خود، مشاوره و سفارش کار با کارشناسان آسابرند در تماس باشید.

در واقع سئو سایت، باعث می شود موتور جستجوگر، به راحتی بتواند مطالبی که کاربران دنبال آن هستند را پیدا کرده و صفحه های سئو شده را به کاربران پیشنهاد دهند. سئو برای تمام سایت ها و کسب و کار ها مناسب است. اگر در حال حاضر سایتی برای خود دارید، بهتر است روی سئو آن کار کنید. و اگر هنوز هیچ وبسایتی برای خودتون ندارید کافیه سفارش طراحی سایت را به ما دهید تا کار با  قالب اختصاصی و یا قالب آماده انجام شه براتون.

سئو سایت چگونه به مدیران کمک می کند؟

سئو سایت، از نظر ۳ فاکتور اصلی به مدیران کمک می کند تا بهبود قابل ملاحظه ای در سایت خود مشاهده نمایند. این ۳ فاکتور اصلی عبارتند از: مسائل تکنیکال، محتوای با کیفیت و بک لینک های مناسب. در ادامه هر کدام از این عوامل را باهم بررسی می کنیم.

مورد نخست در سئو سایت، مسائل تکنیکال می باشد. سئو تکنیکال ، همان چارچوب اصلی فرآیند می باشد که بدون آن، امکان انجام کار های دیگر وجود نخواهد داشت.

مورد دوم، محتوای با کیفیت می باشد. به وسیله ی سئو سایت on-page، شما می توانید محتوایی مناسب و با شرایط حائز اهمیت در سئو تولید نمایید. دقت کنید تا زمانی که تولید محتوا مطابق با سئو نداشته باشید، نمی توانید رتبه ی مناسبی در گوگل بدست بیاورید.

سرانجام مورد سوم و آخر در سئو سایت، بک لینک های مناسب می باشد. بک لینک ها باعث افزایش اعتبار سایت شما می شوند و لازم است در فرآیند سئو وجود داشته باشند. بدون بک لینک، سایت ها نمی توانند رتبه ی مناسبی در گوگل پیدا کنند. به عبارتی اگر هر ۳ عنصر ذکر شده در این مرحله ناقص باشند، بازدهی مناسب توسط سئو کسب نمی شود.

الگوریتم های گوگل در سئو

یکی از سوالاتی که در حیطه ی سئو سایت پرسیده می شود، چگونگی کارکرد الگوریتم گوگل در یافتن وبسایت ها می باشد. الگوریتم ها، مجموعه ای از قوانین همراه با هوش مصنوعی می باشند که گوگل از آن ها برای رتبه بندی هر چه بهتر سایت ها، استفاده می کند. حال باهم نگاهی به این الگوریتم ها می اندازیم با بهتر با مفهوم سئو و طراحی سایت آشنا شویم.

گوگل برای تجزیه و تحلیل سئو سایت، موارد زیر را بررسی می کند:

 • آگاهی گوگل از معنای عبارت جستجو شده توسط کاربر برای بدست آوردن بهترین نتیجه.
 • صفحات یافت شده توسط گوگل باید ارتباط مفهومی و نزدیکی با عبارت جستجو شده، داشته باشند.
 • گوگل در الگوریتم خود، سعی بر استفاده از بهترین محتوا و با کیفیت ترین آن می کند.
 • صفحاتی که گوگل انتخاب می کند، باید برای کاربران قابل استفاده و خوانا باشند.
 • سایر موارد همچون تنظیمات، لوکیشن کاربر، تاریخچه جستجو و … نیز در سئو سایت در الگوریتم گوگل، موثر می باشند.

رتبه بندی سایت ها بر اساس فاکتور های گوگل

عناصری زیادی در سئو سایت وجود دارند که گوگل بر اساس آن ها، سایت های مختلف را رتبه بندی می کند. مورد اول، هدف گذاری دقیق از محتوای مورد نظر می باشد. در ابتدا مدیران سایت باید بررسی کنند که افراد برای دستیابی به محتوای مورد نظر خود، چه مواردی را جستجو می کنند. بر طبق چنین بررسی، باید محتوا را سئو نمایند. مورد دوم، قابل جستجو و پایش بودن وب سایت می باشد. اگر می خواهید نتیجه ی مناسبی از سئو بدست بیاورید و کاربران وارد سایت شما شوند، باید سایت خود را به نحوی تنظیم نمایید که توسط موتور های جستجوگر، به راحتی پیدا شوند. مورد سوم، کیفیت لینک های مورد استفاده می باشد. هر چه صفحاتی که به سایت شما لینک می دهند، معتبر تر و با کیفیت تر باشند، نزد گوگل امتیاز بیشتری کسب می نمایید.

مورد چهارم، کسب رضایت از بازدید کنندگان و کاربران می باشد. سئو سایت، تنها کسب بازدید کننده نمی باشد. گوگل به رضایت خاطر بازدید کنندگان نیز اهمیت می دهد. بنابراین نیاز است رضایت افراد وارد شده به سایت خود را نیز کسب نمایید. مورد پنجم، ارائه ی محتوای جدید و تازه می باشد. استفاده از هرگونه محتوای کپی یا تکراری، باعث افت رتبه ی سایت می شود. علاوه بر موارد فوق، شاخص های اعتماد و اعتبار، نرخ کلیک، سرعت بارگذاری مطالب، عملکرد صفحات، ساختار سایت و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نیز در بهبود رتبه بندی نزد گوگل، موثر می باشند.

کلمه کلیدی و ارتباط آن با سئو سایت

یکی از ضروری ترین کار هایی که باید برای سئو سایت انجام داد، جستجوی کلمه ی کلیدی می باشد. کلمه کلیدی باعث می شود افراد به صورت راحت تری وارد سایت شما شوند و از محتوا های موجود، بهره مند شوند. راه های مختلفی برای بدست آوردن مناسب ترین کلمه کلیدی وجود دارد. در ادامه به برخی از این راه ها اشاره خواهیم نمود.

مورد اول در پیدا کردن کلمه کلیدی، پیشنهادات گوگل می باشد. برای کسب بهترین بازدهی سئو سایت، گوگل معمولا در هنگام جستجو، پیشنهاداتی را ارائه می دهد. معمولا این کلمات، ترکیبی با کلمه ی جستجو گر می باشند. گوگل این پیشنهادات را جمع آوری کرده و به کاربر نشان می دهد تا از آن ها استفاده نماید. یکی دیگر از مراجع مناسب برای یافتن کلمه کلیدی، KWFinder می باشد. در این سایت می توانید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را مشاهده نمایید. همچنین علاوه بر مشاهده کلمه کلیدی، می توانید سایت رقبای خود در قرار دادن این کلمات کلیدی را نیز مشاهده نمایید.

چه معیار هایی در کلمه کلیدی برای سئو سایت وجود دارد؟

برای اینکه سئو سایت مناسب باشد، باید کلمه کلیدی ایده آلی انتخاب شود. البته که انتخاب کلمه کلیدی، خود مستلزم رعایت شرایطی می باشد. به طور کلی باید ۳ اصل را در یافتن کلمه کلیدی مورد توجه قرار داد. اصل اول، بدین صورت می باشد که کلمه ی کلیدی باید محبوب و ایده آل باشد. یعنی به اندازه ی کافی مورد جستجو قرار گرفته باشد. اصل دوم، عدم دشوار بودن آن باشد. این اصل بدین معنا می باشد که کلمه کلیدی باید به اندازه ی سخت نباشد که از طریق آن، بهبود رتبه حاصل نشود. سرانجام اصل سوم نیز بدین صورت می باشد که کلمه کلیدی باید هم راستا و همسو با کسب و کار مورد نظر باشد. به عبارتی نباید دنبال کلمات کلیدی غیر مرتبط رفت. در هنگام سئو سایت، باید دقت شود که هر ۳ اصل رعایت شود. عدم رعایت حتی یکی از این ۳ اصل، ناکامی را به ارمغان می آورد.

بهینه سازی محتوا از طریق سئو سایت

شاید تا به حال شنیده باشید که در مطالب تحت عنوان سئو سایت، می گویند محتوا پادشاه است. این مطلب، بدین معنا می باشد که در صورت تولید محتوای بی کیفیت، انجام سئو نیز بی فایده می باشد. بنابراین یکی از اجزای اصلی در سئو سایت، بهینه سازی محتوا می باشد. استراتژی تولید محتوا، باید به گونه ای باشد که درک مناسبی ابتدا از کسب و کار، سپس از مخاطبین دریافت شود. اولین مرحله از بهینه سازی محتوا، توجه به موضوع می باشد. ابتدا باید موضوع مناسبی برای تولید محتوای خود که مرتبط با کسب و کار خود می باشد، تعیین نمایید. به عنوان مثال، اگر می خواهید درباره ی موضوع کارواش، مطلبی را ارائه نمایید، باید جامع و کامل باشد تا کاربر پس از مطالعه ی مقاله، از سایر منابع، بی نیاز باشد.

برای اینکه بتوانیم محتوای تولید شده را بهینه سازی نماییم، باید هدفی مناسب برای آن قرار دهیم. به عبارتی برای کسب بازدهی از سئو سایت توسط تولید محتوا، باید هدفی مناسب برای آن قرار داده شود. هدف از تولید محتوا، لزوما فروش و حداکثرسازی سود نمی باشد. اهداف تولید محتوا می تواند تثبیت سایت، برندسازی، اعتماد و آگاهی و یا دستیابی به مشتریان جدید باشد. پس از اینکه هدف خود از این کار را بدست آورده ایم، لازم است این هدف را بهینه سازی کنیم. بهینه سازی هدف می تواند از طریق عنوان صفحه، تگ هدر، تصویر و یا متن لینک های داخلی باشد.

استراتژی محتوا ۱۰ برابر بهتر

امروزه کسب رتبه ی مناسب، بسیار سخت شده و این موضوع، با رقابت زیادی همراه می باشد. تولید محتوا مناسب، می تواند همچنان استراتژی مناسبی برای کسب بازدهی و دریافت رتبه ی بهتر باشد. یکی از استراتژی های موجود در زمینه ی سئو سایت، استراتژی محتوا ۱۰ برابر بهتر می باشد. این استراتژی، بدین معنا می باشد که با وجود دشواری های قرار داده شده بر سر کسب رتبه، همچنان تولید محتوایی که ۱۰ برابر بهتر از رقبا باشد، کارا و ایده آل می باشد. حال این سوال پیش می آید که چگونه می توان محتوایی ۱۰ برابر بهتر از سایر رقبا تولید نماییم؟ در زیر به چگونگی انجام این کار اشاره شده است.

برای بدست آوردن این استراتژی در سئو سایت، لازم است از ۳ مولفه بهره برد. مورد نخست، محتوای بهتر می باشد. محتوای بهتر به وسیله ی شرایط زیر بدست می آید:

 • انتخاب موضوعی که بیشتر از دیگران، مورد جستجو قرار می گیرد.
 • اطلاعاتی که در محتوا یا مقاله مورد استفاده قرار می گیرد، بروز تر می باشد.
 • اطلاعات موجود در محتوا، دارای منابع موثق بوده و از نظرات متخصصین بهره مند می باشد.

مولفه ی بعدی در تولید محتوا، طراحی بهتر می باشد. عواملی همچون جذابیت صفحات سایت، برخورداری از تصاویر مناسب و استفاده از تصاویر اورجینال و بدون واترمارک، می تواند در بهبود طراحی سایت، کمک شایانی نمایند. سرانجام مولفه آخر، تجربه ی کاربری بهتر می باشد. سه عامل خواندن مناسب متن، سرعت بارگذاری بالا و نمایش درست صفحات، تجربه ی کاربری بهتری را به مخاطب اهدا می کنند.

چگونه می توان به افزایش سرعت بارگذاری سایت کمک کرد؟

یکی از مواردی که نقش بسزایی در سئو سایت دارد، افزایش سرعت بارگذاری می باشد. معمولا کاربران اگر مطالب را به سرعت مناسبی دریافت نکنند، از سایت خارج می شوند. بنابراین نیاز است سرعت بارگذاری مطالب مناسب و بهینه باشد. استفاده از برخی نکات می تواند سرعت بارگذاری سایت را به صورت قابل توجهی افزایش دهد. در زیر به این نکات اشاره خواهیم نمود.

 •  یکی از مواردی که در افزایش سرعت بارگذاری محتوا موثر می باشد، استفاده از هاست با کیفیت است. سرعت پاسخگویی هاست بسیار مهم است و در صورت عدم بهینه سازی مناسب، می تواند باعث نارضایتی کاربران شود.
 •  استفاده بیش از حد از اسکریپت و افزونه های وردپرس، باعث کاهش سرعت بارگذاری محتوا در سایت می شود. بنابراین نیاز است تا حد امکان، استفاده از این افزونه ها را کاهش داد.
 •  استفاده از تصاویر با فرمت و حجم مناسب، می تواند سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهد.

سوالات پرتکراری که درباره ی موضوع سئو سایت پرسیده می شود

۱- سئو سایت چه می باشد؟ سئو، فرآیندی است که باعث بهینه سازی مطالب و سایت برای موتور های جستجوگر می شود. به وسیله ی سئو، می توانید رتبه های مناسبی از گوگل دریافت کنید و بازدیدکننده ی بیشتری را کسب نمایید.

۲- سئو سایت چگونه کار می کند؟ سئو بدین صورت کار می کند که نتایج و ترافیک بیشتری را راهی سایت مورد نظر می کند. در واقع خروجی کار سئو، باعث ایجاد مشتری بیشتر می شود.

۳- با انجام سئو سایت، گوگل ما را جریمه می کند؟ پاسخ به این سوال خیر است. در واقع سئو، اصولی است که گوگل ما را وادار به انجام آن می کند تا بیشترین بازدهی کسب شود. در واقع سئو یک نقشه ی راه برای بدست آوردن مشتری و رونق کسب و کار می باشد.

۴- انجام سئو سایت آسان است؟ همانطور که اعلام شد، سئو سایت کار پیچیده ای می باشد و نیاز به تجربه و تخصص کافی می باشد. بنابراین هر شخصی نمی تواند آن را انجام دهد. اگر نیازمند سئو سایت خود می باشید، می توانید از آسابرند کمک بگیرید تا سئو سایت به بهترین حالت ممکن، انجام شود.

۵- چرا سئو سایت مهم است؟ امروزه گوگل از فرآیند های متنوع و گوناگونی استفاده می کند تا الگوریتم خود را به بهترین حالت ممکن ارتقا دهد. بنابراین نیازمندی سایت ها به پیروی از چنین شرایطی، الزامی می باشد. در واقع اگر سایت یا کسب و کاری می خواهد در بستر اینترنت موفق باشد، نیاز به استفاده از سئو دارد. اگر سئو سایت خود را بهترین شکل ممکن انجام دهید، گوگل، سایت شما را معتبر دانسته و رتبه ی مناسبی به آن می دهد. به دلیل کسب رتبه ی مناسب، می توانید بازخورد ها و کاربران بیشتری را درون سایت خود مشاهده نمایید.

برای مشاهده ی نتایج حاصل از سئو، چه مقدار زمان نیاز است؟

عوامل زیادی در بازدهی بهتر سئو سایت موثر می باشند. در واقع اگر تمام عوامل مناسب و کامل انجام شوند، یک زمان و اگر برخی عوامل اجرا شوند، زمانی دیگر نیاز است تا نتایج حاصل شوند. چیزی که به وضوح قابل مشاهده است، این می باشد که مدیران سایت برای موفقیت، نباید نگاه کوتاه مدت داشته باشند. در بلند مدت، سایت رتبه ی مناسبی کسب می نماید که تمام تلاش های سئوکاران، قابل مشاهده می باشد. آسابرند، متخصص در طراحی سایت و سئو سایت می باشد. اگر نیاز به چنین خدماتی دارید، حتما با ما در ارتباط باشید. در انتها امیدواریم از خواندن این مطلب رضایت خاطر داشته باشید و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

در تماس باشید