خانه   /   مقالات   /   الگوریتم های مهم اینستاگرام برای پیشرفت کاری و بازاریابی حرفه ای
رادمهر 2022-09-14 314view 0 comment

الگوریتم های مهم اینستاگرام برای پیشرفت کاری و بازاریابی حرفه ای

هر یک از اپلیکیشن ها، شبکه های اجتماعی و نرم افزارها برای اینکه بتوانند خدمات مفیدی را در راستای پیشرفت و توسعه کسب و کار و انجام وظایف شخصی و غیره ارائه کنند، نیاز به الگوریتم های خاصی دارند. اینستاگرام نیز به عنوان بستر مهمی برای انجام بسیاری از کارهای روزمره و توسعه کسب و کار مد نظر قرار می‌گیرد. با شناخت الگوریتم های مهم اینستاگرام می توانید پیشرفت های مفیدی در این زمینه داشته باشید. الگوریتم های اینستاگرام می تواند شما را به موقعیت مناسبی در اینستاگرام برسد. ضمن اینکه این مسئله در دیده شدن برند، پیشرفت کاری، به دست آوردن سود مدنظر و غیره اهمیت قابل توجهی دارد. با اسابرند تا انتها این مطلب همراه شید

الگوریتم اینستاگرام یعنی چه؟

الگوریتم های مهم اینستاگرام ترکیبی از عوامل مختلف هستند که در واقع موقعیت و ترتیب پست های مختلف را در اینستاگرام مشخص می کنند. به عنوان مثال این الگوریتم ها تعیین می کنند چه پستی در پایین فید کاربر و چه پستی در بالای فید کاربر قرار بگیرد. در واقع تفاوتی نمی کند که شما چه محتوای باکیفیت و مناسبی را تهیه کرده باشید. مهم این است که الگوریتم های مربوط به اینستاگرام را به خوبی بشناسید و آن ها را در هنگام پست گذاری و سایر فعالیت‌های مربوط به اینستاگرام رعایت کنید. به عنوان مثال تصویر عالی، هشتگ های تخصصی و مرتبط، ویدیو واضح و غیره از جمله مواردی است که می تواند وضعیت الگوریتم های مهم اینستاگرام را بهبود ببخشد. به طور کلی الگوریتم های مهم اینستاگرام عوامل، عناصر، سیگنال ها و قوانینی هستند که می توانند محتوای شما را در محیط پلتفرم به خوبی رتبه بندی کنند. فیدهای کاربران، استوری های کاربران، صفحه اکسپلورر و غیره از مواردی هستند که در اینستاگرام مورد بازدید قرار می گیرند و نیاز به رتبه بندی دارند. چیدمان پست ها در اینستاگرام به گونه ای است که پست های مورد علاقه کاربران در رتبه بالاتری قرار می‌گیرند و معمولاً در صدر دیده می شوند. الگوریتم های مهم اینستاگرام با هر بار باز شدن اینستاگرام، محتوای مربوط به آن را مورد بررسی قرار می‌دهند و رتبه بندی آن را نیز ارائه می کنند.

فاکتورهای مهم مربوط به الگوریتم های مهم اینستاگرام

به طور کلی سه فاکتور مهم در رابطه با الگوریتم های مهم اینستاگرام حائز اهمیت هستند.

ارتباط بیننده و نویسنده محتوا

ارتباط شما به عنوان نویسنده محتوا با افرادی که پست های شما را می بینند، در فضای اینستاگرام به خوبی مورد ارزیابی قرار می گیرد. آیا شما به عنوان فالوور یکدیگر را دنبال کرده اید؟ آیا شما برای پست های یکدیگر کامنت می گذارید؟ آیا نام یکدیگر را در پست ها تگ می‌کنید؟  آیا فالوورهای شما از طریق جستجوی نام، شما را پیدا کرده اند؟

مرتبط بودن محتوا در الگوریتم های اینستاگرام

این فاکتور نیز جایگاه مهمی در طبقه بندی الگوریتم های مهم اینستاگرام دارد. برای بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که اینستاگرام چگونه متوجه ارتباط یک پست با الگوریتم های اینستاگرام می شود. نکته قابل توجه در مورد این موضوع این است که اینستاگرام با توجه به استقبال و علاقمندی که از سمت کاربران نسبت به یک پست، استوری، فید و غیره انجام می شود، میزان رضایتمندی آن ها را ارزیابی می کند. ضمن اینکه این موضوع معیاری برای ارتباط محتوا نیز به حساب می آید.

علاقه

هر فردی زمانی که اینستاگرام خود را باز می کند و به سراغ صفحه اکسپلورر یا فید می رود، ابتدا پست های مورد علاقه خود را می بیند. این رتبه بندی توسط الگوریتم های مهم اینستاگرام انجام می شود. در واقع در این حالت رتبه بندی بر مبنای علاقه مندی کاربر است. منظور از ارتباط نیز مرتبط بودن پست با علاقه مندی کاربر می باشد. برای منتشر کردن پست در اینستاگرام مانند وب سایت و سایر اپلیکیشن ها باید برنامه منظمی داشته باشید، این به موقع بودن پست ها همواره کمک می کند که پست های جدید به شکل منظم قبل از پست های قدیمی طبقه بندی شوند.    

الگوریتم های مهم اینستاگرام برای فید و استوری چیست؟

الگوریتم های مهم اینستاگرام برای استوری و فید نیز اهمیت قابل توجهی دارند. این ترتیب و اولویت بندی بر مبنای میزان ارتباط و تعامل شما متناسب با معیارهای زیر انجام می شود: مثلا اینکه استوری یا فید چه زمانی منتشر شده؟ چه میزان لایک گرفت؟ آیا در پست، اسم مکانی تگ شده؟ اگر پست انتشار ویدیو است، مدت زمان آن چه میزان می باشد؟ چنین مواردی جزء الگوریتم های مهم اینستاگرام هستند و میزان محبوبیت و ارتباط یک پست را مشخص می کنند. اطلاعاتی پیرامون شخصی که پست منتشر کرده و همچنین پیشینه ارتباط شما با او در این ارزیابی مدنظر قرار می گیرند. اینستاگرام میزان ارتباطی که از طریق کامنت گذاری، لایک، بازدید و… داشته اید را مورد ارزیابی قرار می دهد. این نوع ارتباطات میزان علاقه مندی شما را به یک موضوع نشان می دهد. بخشی از الگوریتم های مهم اینستاگرام نیز از محتوا و کمیت پست های مورد توجه شما سرنخ می گیرد.

الگوریتم های مهم اینستاگرام برای صفحه اکسپلورر

الگوریتم های مهم اینستاگرام برای ترتیب صفحه اکسپلورر، وضعیت پست های قبلی مورد توجه شما و میزان ارتباط شما با آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. در نتیجه عکس و ویدیوهای مرتبط با این محتوا را در معرض دید شما قرار می دهد. در نهایت نیز پست های محتوایی اکسپلورر بر مبنای الگوریتم های مهم اینستاگرام(بر اساس لایک، ذخیره، علاقه مندی کاربران و…) رتبه بندی و دسترسی داده می شوند. الگوریتم های مهم اینستاگرام در پیج اکسپلورر معمولاً بر روی حساب های کاربری ناشناس متمرکز هستند. با این وجود، پست های مورد علاقه شما در این صفحه قرار می گیرند. از این رو رفتار شما در این نوع صفحات مثلاً کارهایی نظیر لایک، کامنت، ذخیره و… اهمیت قابل توجهی دارد.

الگوریتم اینستاگرام برای Reels

الگوریتم های مهم اینستاگرام به کمک Reels، از حساب های دنبال شده و نشده استخراج می شود. در واقع اینستاگرام به کمک این الگوریتم ها سعی دارد برنامه ای سرگرم کننده برای شما فراهم آورد. چنین استخراج و رتبه بندی نیز بر مبنای علایق شما انجام می شود.
برند چیست؟
مشاهده
در سال ۲۰۲۲، اینستاگرام مجدداً بر روی قابلیت هایی همچون مشاهده فید کاربران به ترتیب زمان و مشاهده لیستی از پست های مورد علاقه از حساب های مختلف متمرکز شده است.

نکات مهم در به کارگیری الگوریتم های مهم اینستاگرام

برای بهبود رتبه خود در فیدهای کاربران اینستاگرام، باید محتوای با کیفیتی را ارسال کنید که باعث سرگرمی، علاقه و آگاهی مخاطبان شما شود. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما خواهد آموخت چگونه می توانید دسترسی خود را افزایش دهید و از آخرین الگوریتم های اینستاگرام بخواهید تا محتوای شما را در بالاترین دسترسی قرار دهد.  
 1. پست های خود را در زمان های بهینه برنامه ریزی کنید

اگر دقت کنید، متوجه خواهید شد که تعامل با مخاطب یک سیگنال رایج برای الگوریتم ‌های مهم اینستاگرام است. بنابراین ارسال محتوا در زمان های مناسب می تواند تفاوت زیادی در دسترسی شما ایجاد کند.   برای تعیین بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام،  Hootsuite را به کار ببرید. این اپ بر اساس عملکرد قبلی و رفتار آنلاین مخاطبان، بهترین زمان‌ها را برای ارسال پست به شما پیشنهاد می‌کند.  
 1. Reels را در استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود بگنجانید

همانطور که قبلا ذکر شد، Reels نسبت به ویدیوهای معمولی اینستاگرام قابلیت تعامل بیشتری دارد. این بدان معناست که پست کردن Reels می تواند به شما کمک کند بازدید خود را در اینستاگرام افزایش دهید. اگر می‌خواهید قرقره‌های شما مورد توجه قرار بگیرند، نکات زیر را مدنظر قرار دهید:
 • فیلمبرداری در موقعیت عمودی.
 • از ویدیوهای با وضوح پایین استفاده نکنید.
 • از تمام ویژگی های اضافه شده استفاده کنید – موسیقی، فیلترها، جلوه های دوربین و غیره.
 • ویدیوهای واترمارک شده را استفاده نکنید.
 • قرقره های خود را کوتاه و سرگرم کننده نگه دارید. الگوریتم های مهم اینستاگرام عاشق پست های سرگرم کننده (و رتبه بندی) هستند.
 1. از هشتگ ها برای افزایش بازدید استفاده کنید

الگوریتم های مهم اینستاگرام می توانند زیبایی یک عکس را با ویژگی هایی نظیر لایک، بازدید، کامنت و کیفیت درک کنند. با این وجود، هشتگ گذاری نیز راه دسترسی به پست شما را ساده تر می کند. افزودن هشتگ های تشریحی و دقیق به پست های خود یک راه موثر برای افزایش دسترسی شما در اینستاگرام است. اگر الگوریتم بتواند تشخیص دهد که پست شما در مورد چه چیزی است، می تواند آن را با افرادی که به آن موضوع علاقه مند هستند راحت تر به اشتراک بگذارد. علاوه بر این، هشتگ ها برخلاف تبلیغات اینستاگرام رایگان هستند. در انتخاب هشتگ وسواس به خرج دهید. چون نقش مهمی در عملکرد الگوریتم های مهم اینستاگرام دارند. هشتگ ها باید متناسب با نوع محتوای انتشار یافته انتخاب شوند.
 1. تعامل را با استیکرهای اینستاگرام افزایش دهید

به طور کلی تعامل جزء الگوریتم های مهم اینستاگرام به حساب می آید. با استوری‌ها، اسلایدرهای ایموجی، نظرسنجی‌ها و برچسب‌های سوال، می‌توانید از فالوورها و طرفداران خود بخواهید نظرات خود را به اشتراک بگذارند. تمامی این اقدامات به معنای تعامل بیشتر با کاربران است. همچنین می‌توانید مستقیماً سؤال کنید و با زیرنویس (یا در خود پست) به گفتگو دعوت کنید. در نهایت، نظرات بهترین راه برای نشان دادن الگوریتم ‌های اینستاگرام هستند که نشان می دهند پست‌های شما باعث جذب مخاطبان شما می‌شوند (لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و ذخیره‌ها نیز عالی هستند). بنابراین از مخاطبان خود بخواهید هر زمان که می‌توانند لایک کنند یا کامنت بگذارند. اگر می‌خواهید نرخ تعامل خود را بهبود ببخشید، در اینجا مواردی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید (علاوه بر استفاده از استیکرها):
 • در مورد مخاطبان مدنظر خود تحقیق کنید تا بدانید آن ها از شما چه انتظاراتی دارند.
 • به نظرات و DM ها پاسخ دهید (اگر تعداد زیادی از این موارد دریافت می کنید، Hootsuite ابزاری برای کمک به شما دارد).
 1. به طور مداوم پست کنید

فرقی نمی کند فالوورهای خود را افزایش دهید، دسترسی خود را افزایش دهید یا تعامل را افزایش دهید (این سه موضوع به هم مرتبط هستند)، باید به طور مداوم پست کنید. کسب و کارها به طور متوسط ​​هر روز ۱٫۶ پست در فید خود ارسال می کنند تا مورد توجه الگوریتم های اینستاگرام قرار بگیرند. اگر اشتراک گذاری این اندازه پست برای شما سخت و استرس آور است، به جای آن، روی نشان دادن مداوم پست تمرکز کنید. ارسال محتوای جذاب در اینستاگرام در هر روز هفته برای ارتقاء حساب شما کافی است. نکته حرفه ای: برای ثابت ماندن در اینستاگرام، به یک برنامه نیاز دارید. به همین دلیل ضروری است که یک تقویم محتوای رسانه های اجتماعی داشته باشید و پست های خود را زودتر از موعد با Hootsu برنامه ریزی کنید.
 1. به دستورالعمل های جامعه احترام بگذارید

اگر پست‌های شما اطلاعات نادرست را منتشر می‌کنند، ماهیت سیاسی دارند، نفرت و خشونت را علیه گروهی از مردم یا حیوانات تحریک می‌کنند یا حتی فقط کیفیت پایینی دارند، ممکن است محتوای شما به طور گسترده توزیع نشود.
 1. گزارش های تحلیلی خود را خودکار کنید

ردیابی و نظارت بر عملکرد خود در اینستاگرام یکی از بهترین راه‌ها برای جلب رضایت الگوریتم‌ های مهم اینستاگرام است. یک ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام می تواند به شما در پیدا کردن موارد زیر کمک کند:
 • زمانی که مخاطبان شما آنلاین هستند. بنابراین می توانید پست های خود را در آن زمان ها برنامه ریزی کنید
 • کدام پست‌ها تعامل واقعی دارند
 • کدام هشتگ ها عملکرد خوبی دارند
 • مهم نیست که برنامه شما چقدر فشرده است، دریافت گزارش های تجزیه و تحلیل خودکار به شما کمک می کند تا همه این کارها و موارد دیگر را انجام دهید.
 • حداقل یک بار در ماه، به اعداد و ارقام نگاه کنید و ببینید از نظر محتوا، هشتگ ها و زمان ارسال چه وضعیتی دارید.
یک ابزار عالی تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی مانند Hootsuite شما را در مورد همه چیز از کلیک کمپین گرفته تا تجزیه و تحلیل احساسات مخاطب و زمان پاسخگویی به خدمات مشتری به روز نگه می دارد.
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا تمامی کادرها را به دقت پر کنید.

مقالات

Articles
معرفی الگوریتم های سئو گوگل و اهمیت آن

الگوریتم های سئو گوگل به عنوان یکی از مهم ترین فناوری ها و قوانین جستجو مورد توجه قرار می‌گیرند. این […]

آشنایی با انواع زبان های برنامه نویسی وب سایت

گسترش اینترنت باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال داشتن یک سایت باشند. همین مورد سبب شده تا شغل […]

بازاریابی عصبی چیست؟

آیا تاکنون دوست داشته اید، دنیا را از دید دیگران ببینید؟ آیا تاکنون دوست داشته اید طرز فکر دیگران را […]

هوش تجاری ، نقطه عطف موفقیت

حتما از دیدن هوش تجاری بسیاری از افراد موفق متعجب شده اید و به دنبال دانستن این موضوع هستید که […]

لندینگ پیج، عامل موفقیت سایت شما

داشتن سایت این روزها به یکی از الزامات ۹۹ درصد کسب و کارها تبدیل شده است. به دلیل پیشرفت فراتر […]

تحقیقات بازار یا خون در رگ های کسب و کار

تاکنون از خود این سوال را پرسیده اید که چرا برخی از افراد در حوزه فروش موفق هستند اما برخی […]

سئو سایت پزشکی

یکی از مهم ترین ویژگی های سئو سایت پزشکی، جذب مخاطب و دیده شدن سایت است. بهترین روش بهینه سازی […]

الگوریتم های مهم اینستاگرام برای پیشرفت کاری و بازاریابی حرفه ای

هر یک از اپلیکیشن ها، شبکه های اجتماعی و نرم افزارها برای اینکه بتوانند خدمات مفیدی را در راستای پیشرفت […]

طراحی سایت پزشکی و اهمیت آن

پیشرفت تکنولوژی سبب شده است، طراحی مشاغل و کسب و کارها به طور گسترده‌ای افزایش یابد. به همین دلیل وب‌سایت […]

تعریف و اهمیت crm

واژه Crm کوتاه شده عبارت Customer Relationship Management می باشد. معنی تحت الفظی این عبارت، مدیریت ارتباط با مشتری است. […]

در تماس باشید