خانه   /   مقالات   /   لندینگ پیج، عامل موفقیت سایت شما
رادمهر 2022-11-13 90view 0 comment

لندینگ پیج، عامل موفقیت سایت شما

داشتن سایت این روزها به یکی از الزامات ۹۹ درصد کسب و کارها تبدیل شده است. به دلیل پیشرفت فراتر از حد تصوری که علم و تکنولوژی در دهه های اخیر داشت، عموم مردم به دنبال داشتن یک سایت هستند تا بتوانند از طریق آن کسب و کار خود را رونق دهند. در این میان برخی از کاربران آن طور که باید و شاید نمی توانند کاربران خود را به مشتری تبدیل کنند اما برخی دیگر توانایی انجام این کار را دارند. اگر هر راهی را برای تبدیل کردن کاربران خود به مشتری رفته اید اما هیچ نتیجه ای نگرفته اید، جای نگرانی نیست؛ چرا که در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد لندینگ پیج که مهم ترین بخش کار می باشد، توضیحاتی را ارائه دهیم. اگر می خواهید یک بازاریابی درست اینترنتی داشته باشید، نیاز است تا با اصول دیجیتال مارکتینگ از ۰ تا ۱۰۰ آشنایی داشته باشید. بازاریابی اینترنتی را می توان زیر مجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ دانست که بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف خود از آن استفاده می کنند. در نگاه اول بسیاری از افراد هیچ توجهی به این موضوع ندارند و تصور می کنند که اهمیت دادن به این موضوع نمی تواند تاثیری را در پیشرفت سایت بگذارد.

لندینگ پیج، دروازه ورود به سایت

اهمیتی که لندینگ پیج دارد به قدری زیاد است که بسیاری از آن به عنوان دروازه ورود به سایت یاد می کنند. اکثر وب سایت های بزرگ و معتبر دنیا مانند آسابرند (: تمامی تلاش خود را می کنند تا بتوانند صفحات لندیگ پیج کاربر پسندی را طراحی کنند. بازدید کنندگان زمانی که به صفحات مختلف سایت سر می زنند، باید بتوانند جواب سوال خود را پیدا کنند و یا به وسیله آن بتوانند نیاز خود را رفع کنند. در صورتی که صفحات مختلف سایت همچین ویژگی را نداشته باشند، کاربران کوچک ترین زمانی را برای ماندن در سایت سپری نمی کنند. در صورتی که لندینگ پیج سایت تمام معیارهای لازم را داشته باشد، در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید بازدید کنندگان سایت خود را به مشتری تبدیل کنید. این تبدیل مشتری باعث می شود تا سایت هر روز روندی صعودی را داشته باشد و بتوانید به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید، برسید. لندینگ پیج چیست

این کلمه از کجا آمده است؟

اگر با دنیای طراحی سایت بیگانه باشید، حتما این سوال برایتان به وجود آمده است که منظور از لندینگ پیج چیست؟ چرا این نام برای صفحات مختلف سایت انتخاب شده است؟ برای یافتن پاسخ خود باید یک سفری کوتاه به سمت آسمان داشته باشیم. زمانی که یک هواپیما قصد فرود آمدن را دارد، به نقطه ای که خلبان برای نشاندن هواپیما در نظر می گیرد لندینگ گفته می شود. این نقطه باید حتما توسط برج مراقبت مشخص شود و خود خلبان به تنهایی نمی تواند در مورد آن اظهار نظر نماید. با دانستن این مورد حالا درک مفهوم صفحه فرود سایت برایتان کمی راحت تر می شود. نقش برج مراقبت را مدیر و یا طراح سایت دارد. صفحاتی که طراح و یا مدیر سایت برای این که مخاطبان بتوانند برای یافتن پاسخ خود به آن سمت هدایت شوند را صفحات لندینگ پیج یا فرود می نامند. در این صورت کاربر با کلیک کردن بر روی لینک های مختلف دقیقا به همان صفحات مشخص وارد می شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که صفحات لندینگ پیج در شاکله اصلی سایت هیچ جایی ندارند و کاربران نمی توانند این صفحات را به صورت مستقیم در سایت مشاهده کنند. به بیان بهتر اهمیت لندینگ پیج به اندازه ای است که باید برای طراحی آن مدت زمانی طولانی وقت صرف شود و شکلی کاملا منحصر به فرد را داشته باشند.

تبلیغات، حرف اول را می زند.

برای این که بتوانید برای صفحات فرود سایت خود بازدید کننده واقعی بگیرید، می توانید از تبلیغات استفاده کنید. به بیان بهتر این روزها تبلیغات حرف اول را در تبلیغ یک کسب و کار می زند. در صورتی که سایت های پر بازدید کشور تبلیغ کسب و کار شما را از طریق بنرهای تبلیغاتی نمایند، کاربران بدون نیاز به جستجو کردن عبارتی وارد landing page مد نظر شما می شوند. این نکته را مد نظر داشته باشید که مخاطبان با سایت شما آشنا نیستند و هیچ علاقه ای نیز به سایت شما ندارند. در این جا شما باید به عنوان یک سایت مرجع به بهترین شکل ممکن پاسخ مخاطبان خود را بدهید و آن ها را به کاربران وفادار خود تبدیل کنید.

صفحات فرود سایت از نظر گوگل آنالیتیکس

تا به این جای مقاله در مورد صفحات فرود سایت اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. اگر در ارتباط با موضوع بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو سایت اطلاعاتی را داشته باشید، حتما با واژه گوگل آنالیتیکس آشنا هستید. جالب است بدانید که از نظر گوگل آنالیتیکس صفات لندینگ، صفحاتی هستند که کاربران از طریق آن وارد سایت می شوند. در این میان شاید اصلا آن صفحات برای طراح و یا مدیران سایت اهمیتی نداشته باشد.
انواع روش های کسب درآمد از اینترنت
مشاهده

انواع صفحات فرود

همان طور که در طی مقاله به آن اشاره کردیم، صفحات فرود در سایت در هیچ کدام از قسمت های اصلی سایت مانند هدر، فوتر و… جای ندارند. کاربران باید از طریق ابزارهای مختلفی مانند تبلیغات بنری، شبکه های اجتماعی مختلف به یک صفحه که توسط مدیر و یا طراح سایت انتخاب می شود، هدایت شوند. در صفحات فرود کاربران باید با پیشنهادهای ویژه و جذاب روبرو شوند تا تمایل داشته باشند مدت زمانی را در این صفحات سپری کنند. صفحات لندینگ پیج به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شوند که طراح بر اساس نیازی که دارد می تواند از میان آن ها یکی را انتخاب نماید. صفحات فرود یک سایت به سه دسته :
  • صفحه فرود opt-in landing pages
  • صفحه فرود click through
  • صفحه فرود lead generation
تقسیم می شوند.  

منظور از صفحه فرود opt-in landing pages چیست؟

در طراحی این صفحه ها بخش های مختلفی مانند هدر، فوتر و… وجود دارد. در طراحی این صفحات بخش های مختلفی مانند فرم و… وجود دارد و در تمامی بخش های سایت می توان ردپایی از این صفحات لندینگ را دید.

صفحه فرود click through

دسته دیگری از صفحات لندینگ پیج را می توان این نوع صفحات دانست. هدف از طراحی این نوع صفحات سایت این است، زمانی که کاربر بر روی آن کلیک کرد به یک صفحه دیگر ارجاع داده شود. شاید بپرسید هدف از طراحی این نوع landing page چیست؟ در پاسخ باید بگویم برای متقاعد کردن کاربر و همچنین بالا بردن نرخ کلیک از این صفحات استفاده می شود. بالا بردن نرخ کلیک در مقوله سئو یک امری مهم به حساب می آید.

 صفحه فرود lead generation

دسته ای دیگر از صفحات فرود را این نوع صفحات تشکیل می دهند. از این نوع صفحات فرود برای جمع آوری یک سری از اطلاعات کاربران استفاده می شود. معمولا در این صفحات فرم هایی قرار دارند که از کاربران خواسته شده اطلاعات هویتی خودشان مانند نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و… را وارد نمایند.  

برای طراحی صفحات لندینگ پیج باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

در صفحات فرود قرار دادن هرگونه لینک خارجی ممنوع است. قرار دادن لینک خارجی در این صفحات باعث می شود تا مخاطبان از هدف شما دور شوند و به دنبال کلیک کردن بر روی سایر لینک ها باشند. صفحه فرود باید جایی باشد برای تبادل اطلاعات نه صرفا گرفتن اطلاعات یک طرفه از کاربر. علت این که بسیاری از افرادی نمی توانند در بالا بردن نرخ تبادل خود موفق باشند این است تنها به دنبال گرفتن اطلاعات یک طرفه از کاربران خود هستند و هیچ چیز ارزش مندی را برای کاربران خود در نظر نمی گیرند. روش های بسیار زیادی برای تشویق کاربران وجود دارد تا آن ها تمایل به بازدید از صفحات سایت شما را داشته باشند. به طور مثال در نظر گرفتن یک کد تخفیف، هدیه رایگان یک کتاب صوتی و… از مباحثی است که می تواند در تشویق کاربران تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد. استفاده کردن از هرگونه محتوای کپی به کل ممنوع است. حتی اگر دانش کمی نسبت به سئو داشته باشید، با این موضوع آشنا هستید که استفاده از محتوا کپی یک امتیاز بسیار منفی برای سایت شما محسوب می شود. در صورتی که الگوریتم های گوگل متوجه کپی بودن یک متن شوند، به سرعت آن سایت را جریمه می کنند. تاثیری که رنگ می تواند در ضمیر ناخودآگاه مخاطبان بگذارد، امری اجتناب ناپذیر است. سعی کنید در طراحی صفحات خود از رنگ هایی استفاده کنید که بتواند نظر و اعتماد مخاطبان شما را جلب نماید. استفاده کردن از ویدیو کلیپ و تصویر از دیگر مسائلی است که می تواند توجه و نظر مخاطبان را به خود جلب نماید. بهتر است برای بالا بردن تعامل کاربران با سایت خود از تمامی ابزارهای گرافیکی که در دست دارید، استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد اهمیتی که صفحات لندینگ پیج دارند، صحبت شد. شاید تا قبل از خواندن این مقاله در مورد اهمیتی که صفحات فرود داشتند، اطلاعاتی نداشتید اما اکنون می دانید که چگونه باید برای بالا بردن نرخ تعامل خود عمل کنید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و توانسته باشید اطلاعاتی مفید را در مورد صفحات فرود کسب کنید.
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا تمامی کادرها را به دقت پر کنید.

مقالات

Articles
معرفی الگوریتم های سئو گوگل و اهمیت آن

الگوریتم های سئو گوگل به عنوان یکی از مهم ترین فناوری ها و قوانین جستجو مورد توجه قرار می‌گیرند. این […]

آشنایی با انواع زبان های برنامه نویسی وب سایت

گسترش اینترنت باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال داشتن یک سایت باشند. همین مورد سبب شده تا شغل […]

بازاریابی عصبی چیست؟

آیا تاکنون دوست داشته اید، دنیا را از دید دیگران ببینید؟ آیا تاکنون دوست داشته اید طرز فکر دیگران را […]

هوش تجاری ، نقطه عطف موفقیت

حتما از دیدن هوش تجاری بسیاری از افراد موفق متعجب شده اید و به دنبال دانستن این موضوع هستید که […]

لندینگ پیج، عامل موفقیت سایت شما

داشتن سایت این روزها به یکی از الزامات ۹۹ درصد کسب و کارها تبدیل شده است. به دلیل پیشرفت فراتر […]

تحقیقات بازار یا خون در رگ های کسب و کار

تاکنون از خود این سوال را پرسیده اید که چرا برخی از افراد در حوزه فروش موفق هستند اما برخی […]

سئو سایت پزشکی

یکی از مهم ترین ویژگی های سئو سایت پزشکی، جذب مخاطب و دیده شدن سایت است. بهترین روش بهینه سازی […]

الگوریتم های مهم اینستاگرام برای پیشرفت کاری و بازاریابی حرفه ای

هر یک از اپلیکیشن ها، شبکه های اجتماعی و نرم افزارها برای اینکه بتوانند خدمات مفیدی را در راستای پیشرفت […]

طراحی سایت پزشکی و اهمیت آن

پیشرفت تکنولوژی سبب شده است، طراحی مشاغل و کسب و کارها به طور گسترده‌ای افزایش یابد. به همین دلیل وب‌سایت […]

تعریف و اهمیت crm

واژه Crm کوتاه شده عبارت Customer Relationship Management می باشد. معنی تحت الفظی این عبارت، مدیریت ارتباط با مشتری است. […]

در تماس باشید